Podopieczni Artura Kujawińskiego pokonali w sobotę na własnym boisku Polski Cukier Kluczevię Stargard 3:2. Nasi juniorzy w dalszym ciągu znajdują się na czele tabeli I ligi juniorów starszych. 

Oba zespoły narzuciły w sobotę dobre tempo gry. Od początku spotkania można było dostrzec, że zarówno Energetykowi jak i Kluczevii zależy w tym meczu na zdobyciu pełnej puli. Wynik spotkania otworzył w 30. minucie Adam Kaberow. Na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadzili goście. Nasi zawodnicy w drugiej części meczu mieli rzut karny, jednak jedenastki nie wykorzystał Pięta. Kilka minut później bramkę na 2:1 zdobył Dawid Domański a pięć minut przed zakończeniem spotkania winy odkupił Pięta, który zdobył gola na 3:1. Goście walczyli do końca, czego efektem była strzelona bramka w ostatniej minucie meczu, jednak nie zadecydowała ona już o dalszych losach spotkania. – Spodziewaliśmy się, że Kluczevia nie odda nam łatwo trzech punktów – powiedział po meczu kapitan naszego zespołu Kacper Olszewski. – Mecz mógł wyglądać zupełnie inaczej, niestety straciliśmy dwie bramki po prostych błędach, a w drugiej połowie nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Najważniejsze są zdobyte trzy punkty. Teraz koncentrujemy się na kolejnym meczu – dodaje wychowanek Energetyka.

Przed naszymi zawodnikami ostatnie pięć meczów. Walka o awans do Ligi Wojewódzkiej zapowiada się bardzo ciekawie. Oprócz Energetyka w walce liczy się jeszcze Światowid, z którym nasi zawodnicy zmierzą się w ostatniej kolejce. – Zdajemy sobie sprawę, że aby zrobić ten najważniejszy krok musimy być w pełni skoncentrowani w ostatnich kolejkach – mówi Olszewski. – Chłopaki ciężko pracują na treningach i jestem przekonany, że damy radę osiągnąć cel, który sobie założyliśmy. 


Energetyk Gryfino – Polski Cukier Kluczevia Stargard 3:2 (1:0)

1:0 – Kaberow 30′

1:1 – Kluczevia 50′

2:1 – Domański 78′

3:1 – Pięta 85′

3:2 – Kluczevia 89′

Energetyk Gryfino: Krzywiak – Ragan, Kosmalski, Olszewski (Staniec 80′), Sitarski (Nowakowski 86′) – Bieskiewicz (Lebioda 60′), Girdziejwski, Przetak, Kaberow – Domański (Nesterowicz 88′) – Pięta

fot. Mateusz Woźniakowski

 

Komentarze

0